Call of Duty + Call of Duty - United Offensive

Aşağa gitmek

Call of Duty + Call of Duty - United Offensive

Mesaj tarafından Batuhan Bir Salı Haz. 24, 2008 11:35 am

Call of Duty + Call of Duty - United Offensive (Expansion Pack)
Call of Duty PC (2 CD)

YÜKLEYEN : TÜRK
TÜRÜ : AKSİYON-MACERA
Sürüm Adı : Call of Duty
Serial : BG4N-JKW3-TURD-KZR7-8746
Crack : Mevcut
Dosya Türü : Sanal Sürücü
Açabilmeniz için önerdiğimiz program : [URL="http://rapidshare.com/files/120100538/A120v1.9.6.5429_FULL_TURK.rar"]Alcohol %120 (Programa ulaşmak için tıklayınız) [/URL]

--------------------------------------------------------------------------------

rapidshare.com Call_of_Duty_CD_1_FULL_TURK.part1.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_CD_1_FULL_TURK.part2.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_CD_1_FULL_TURK.part3.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_CD_1_FULL_TURK.part4.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_CD_1_FULL_TURK.part5.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_CD_1_FULL_TURK.part6.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_CD_1_FULL_TURK.part7.rar

rapidshare.com Call_of_Duty_CD_2_FULL_TURK.part1.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_CD_2_FULL_TURK.part2.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_CD_2_FULL_TURK.part3.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_CD_2_FULL_TURK.part4.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_CD_2_FULL_TURK.part5.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_CD_2_FULL_TURK.part6.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_CD_2_FULL_TURK.part7.rar
--------------------------------------------------------------------------------
TÜRÜ
Aksiyon
YAPIMCI
Infinity Ward
YAYINCI
Activision
ÇOKLU OYUNCU
Var
MİNİMUM SİSTEM:
Pentium® III 700MHz, 128 MB RAM, 8X CD-ROM, 32 MB VRAM, 1400 MB hd alanı, DirectX v9.*
Genel : 90
Grafik : 85
Ses : 85
Oynanabilirlik : 93

OYUN HAKKINDA İNCELEME:
Merakla beklenen oyun sonunda sessiz sedasız raflarda yerini aldı.
Oyunu yazamadan önce bir kaç ön bilgi vermek istiyorum. Oyunun yapımcısı olan Infinity Ward, Medal of Honor: Allied Assault'un eski yapımcıları. Aslında sadece bunu bile bilmek oyunu almaya yeterli olacaktır, ama bu sefer MoH'u bile gölgede bırakacak bir oyun hazırlamışlar. Gerçektende şimdiye kadar oynadığım en zevkli FPS'lerden biri diyebilirim. Mükemmel atmosferi bir o kadar mükemmel sesler ve grafiklerle desteklenince Call of Duty gibi bir oyun karşımıza çıkmış. Neyse her şeyi bir anda anlatmanın anlamı yok. Yoksa bir paragrafta yazımız biterdi değilmi ? Açıkçası CoD bunu hak eden bir oyun değil. Onun için hemen ayrıntılara inmek istiyorum.
Warriors of the World United ( Manowar )
Oyuna girdiğimizde gözümüze ilk çarpan modellemelerin ve efeklerin, kısacası tüm grafiklerin mükemmelliği olacaktır. Gerçekten çok kaliteli bir motorla hazırlanmış olan CoD, bu güne kadar gördüklerim arasında en iyisi desem heralde yanılmış olmam. Düşmanın gözünün akına kadar görebildiğiniz bir modelleme sistemi kullanılmış. Ayrıca askerlerin etrafta yaptığı hareketler ve çevre koşullarına olan uyumları( yani önünde duvar olmasına rağmen askeriniz koşmaya devam etmiyor ve yoğun ateş altındayken sipere veya etraftaki herhangi birşeyin arkasına saklanabiliyor. Tabii bu hareketleri yapılabilmesini sağlayan yeni bir sistemde oyunda kullanılmış(Ares).) gerçekten takdir edilecek bir hal almış. Grafiklerin bu kadar iyi olmasına rağmen ortalamanın biraz altındaki bir makinada bile çalışabiliyor. Yani alırken içiniz rahat olsun.
Biraz sonra farkedeceğiniz ilk şey seslerdeki gerçekçilik ve uyum olacak. Atmosferi tamamlayacak bir öğe olarak üstünde çok çalışıldığı belli oluyor. Tabii bu kadar güzel ses ve grafiklerden sonra oyunun atmosferinden bahsetmeme gerek yoktur heralde. Kendimi gerçek anlamda savaş alanında hissettirebilen tek oyun diyebilirim. Bir süre sonra oyunla öyle bir özdeşleşiyorsunuzki birden milliyetçi duygularınız kabarıveriyor. Hatta yanınızdaki adamların vurulmasına bile üzülür hale geliyorsunuz. Tabii bir süre sonra bu geçiyor, çünkü adamalarınız nedense sürekli ölme eğlimindeler. Yapay zeka konusunda şikayetçi değilim ama çok aceleci tavırlar sergileyebiliyorlar. Aslında keyfimi kaçıran bir kaç olay daha olmadı değil ama onlardan sonra bahsedeceğim.
EKRAN GÖRÜNTÜLER:


------------------------------------------------------------------------------------------
Call of Duty - United Offensive (2 CD) (EK PAKET) (Expansion Pack)

YÜKLEYEN : TÜRK
TÜRÜ : AKSİYON-MACERA
Sürüm Adı : Call of Duty - United Offensive (Expansion Pack)
Serial : 74B3-JN4N-4WT4-WRHN-64BF
Crack : Mevcut
Dosya Türü : Sanal Sürücü
Açabilmeniz için önerdiğimiz program : [URL="http://rapidshare.com/files/120100538/A120v1.9.6.5429_FULL_TURK.rar"]Alcohol %120 (Programa ulaşmak için tıklayınız) [/URL]
--------------------------------------------------------------------------------

rapidshare.com Call_of_Duty_-_United_Offensive_CD_1_FULL_TURK.part1.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_-_United_Offensive_CD_1_FULL_TURK.part2.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_-_United_Offensive_CD_1_FULL_TURK.part3.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_-_United_Offensive_CD_1_FULL_TURK.part4.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_-_United_Offensive_CD_1_FULL_TURK.part5.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_-_United_Offensive_CD_1_FULL_TURK.part6.rar

rapidshare.com Call_of_Duty_-_United_Offensive_CD_2_FULL_TURK.part1.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_-_United_Offensive_CD_2_FULL_TURK.part2.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_-_United_Offensive_CD_2_FULL_TURK.part3.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_-_United_Offensive_CD_2_FULL_TURK.part4.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_-_United_Offensive_CD_2_FULL_TURK.part5.rar
rapidshare.com Call_of_Duty_-_United_Offensive_CD_2_FULL_TURK.part6.rar
--------------------------------------------------------------------------------
TÜRÜ
Aksiyon
YAPIMCI
Infinity Ward
YAYINCI
Activision
ÇOKLU OYUNCU
Var
MİNİMUM SİSTEM:
Pentium® III 700MHz, 128 MB RAM, 8X CD-ROM, 32 MB VRAM, 1400 MB hd alanı, DirectX v9.*
Genel : 89
Grafik : 81
Ses : 95
Oynanabilirlik : 93

OYUN HAKKINDA İNCELEME:
Savaşta hiç kimse yalnız değildir!
Oyunlarda, hele aksiyon oyunlarında “gerçekçilik” deyip dururuz. Düşmanlarımız bilinçli olsun isteriz, silahlarımızı rahat kullanalım deriz ve bizi gerçek bir savaşın ortasında olduğumuzu hissettirsin diye bağırıp çağırırız. Hiç düşünmeyiz ki “gerçekten” bir savaş kitleleri nasıl etkiler, ne devletler yıkıp nicelerini ne şartlarda doğurur, sürgün insanları ölümcül koşullarda nasıl yaşarlar. Ki dünyanın o lağım kokan tarihindeki kara sayfalarında bütün insanlığı etkileyen bir savaş vardır, az önceki kıstasların en vahşet dolu olanlarını taşıyan. Savaş kötüdür, herhangi bir millet için bir diğerine ifade ettiğinden farklı bir şey ifade etmez. İkinci Dünya Savaşı’ndan bıksanız da bıkmasanız da, onlar o savaştaki dedelerinin ölmüş bedenlerini 0’larla 1’lerle yamayıp bizim karşımıza tekrar tekrar koyuyorlar; üstelik bunu da çok iyi başarıyorlar, ve biz de bunları her seferinde yorumlayıp oynuyoruz. Soğuk demir, tiz çığlık. Savaştaki gerçekliğin oyunlardan öteye geçmemesi dileğiyle...
Bir insanın ölümü trajedidir, milyonların ölümü ise bir istatistik. (Joseph Stalin)
Call of Duty, bence yapılmış en iyi WW2 konulu oyundur. Hangi açıdan bakarsak bakalım oyuncuya kendini cephede hissettirecek bütün özellikleri taşıyor. Bence o çıktığından bu güne kadar onun kalitesine erişebilmiş oyun da yok. Peki kralın varisi kimdir? Tabi ki onun oğlu! United Offensive, savaşın çeşitli noktalarında geçen olayları kronolojik sıraya dizmeksizin size sunuyor. Örneğin ilk hikayede 1945 Aralığında sıradan bir askerin birliğiyle beraber cephedeki mücadelesine konuk olurken, ikinci hikayede kendimizi Hollanda semalarında süzülmekte olan askeri bir uçağın içinde buluyoruz ve ayrıca tarih de 1941’e geriliyor. Anlayacağınız üzere UO’in belli bir konusu yok; savaşın kanlı yüzünü iliklerinize kadar hissediyorsunuz.
Oyun, İkinci Dünya Savaşı’nda nispeten çok daha sessiz çatışmalara sahne olan Batı Avrupa topraklarında gelişiyor. Kahramanlarımız da doğal olarak Amerikan. Biraz tarih kitaplarını karıştırdım ve şu ABD’nin bu savaştaki etkisini araştırdım, bilmiyor değilim; ama, ayrıntılar önemlidir.
ABD aslında savaşın başlarında tarafsızdı, fakat; İngiltere’ye destek sağlıyordu. Aynı savaşın Doğu Asya cephelerinde Çin ile savaş halinde olan Japonların Pearl Harbor deniz üssüne saldırmaları ile ABD’nin önce onlara ardından da Japonya’nın müttefikleri Almanya ve İtalya’ya savaş açmasına neden oldu. Bu sıralarda Almanya ise Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’u işgal etti. İngiltere ile beraber savaşan Amerika, bu devletle arasındaki Atlas Okyanusu yardımıyla Avrupa’daki cephelere rahatlıkla ulaştı ve Batı’dan savaşa başladı. Belçika ve Hollanda da buradaki tek hedefleri olan Almanların kuşatması altında olduğundan dolayı olayın orta yerine düştüler.
Her askerin hayatı aynı şekilde biter. Sadece nasıl yaşadığı ve öldüğü ile ilgili detaylar bir diğeriyle farklılık gösterir. (Ernest Hemingway)
Gereksiz tarih bilgisinden sıyrılıp oyuna bakacak olursak bölümler de Batı Avrupa topraklarında soluk buluyor. Daha “bismillah” demeden ilk bölümle birlikte inanılmaz bir heyecan etrafımızı sarıyor. İlk oyunu hatırlayacak olursanız genel olarak işe koyulmadan önce küçük bir eğitim ile kontrollere ve silahlara alışıyorduk. United Offensive’de ise Almanlara karşı girişilen bir mücadelede bizlere emirler yağdıran komutanımız ile oyun açılıyor. Devriye gezdiğimiz esnada birden karşımıza Almanlar çıkıyor ve bizi püskürtüyorlar. Derken jipimize atlayıp oradan uzaklaşmaya çalışırken üzerindeki ağır makineli teçhizatı kontrolümüze alıyoruz. Kaçış derken saatler boyunca bitmek bilmeyen bir mücadele. Sonunda da üç minik bölümden oluşan ilk askerimizin hikayesi nihayete eriyor. Hem de insanı inanılmaz derecede gaza getiren bir atmosferle. Burayı oynayıp görmeniz lazım, anlatılır cinsten değil!!
EKRAN GÖRÜNTÜLER:
avatar
Batuhan
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 127
Yaş : 29
Nerden : Ankara
İş/Hobiler : Trackmania Forever
Lakap : Büzük
Ruh Hali :
Tuttuğu Takım :
Seviye :
100 / 100100 / 100

Deneyim :
100 / 100100 / 100

İtibar :
100 / 100100 / 100

Kayıt tarihi : 22/06/08

Kullanıcı profilini gör http://neons.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Call of Duty + Call of Duty - United Offensive

Mesaj tarafından Fortune Bir Salı Haz. 24, 2008 11:37 am

tskler batuhan güsel paylasım 8)

_________________


avatar
Fortune
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 111
Yaş : 29
Nerden : izMir
İş/Hobiler : Soldier Front & Trackmania Forever
Lakap : Fortune
Ruh Hali :
Tuttuğu Takım :
Seviye :
100 / 100100 / 100

Deneyim :
100 / 100100 / 100

İtibar :
100 / 100100 / 100

Kayıt tarihi : 23/06/08

Kullanıcı profilini gör http://www.trackmania-turkiye.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Call of Duty + Call of Duty - United Offensive

Mesaj tarafından Batuhan Bir C.tesi Haz. 28, 2008 2:32 pm

np

_________________


avatar
Batuhan
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 127
Yaş : 29
Nerden : Ankara
İş/Hobiler : Trackmania Forever
Lakap : Büzük
Ruh Hali :
Tuttuğu Takım :
Seviye :
100 / 100100 / 100

Deneyim :
100 / 100100 / 100

İtibar :
100 / 100100 / 100

Kayıt tarihi : 22/06/08

Kullanıcı profilini gör http://neons.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz